bet365.textbacklinksexchange.com

Професія


 Факультет харчових технологій та управління якістю продукції АПК - один з наймолодших в НУБіП України. 

Харчування - це невід’ємна частина нашого життя, необхідна, як повітря, що приносить море задоволень, робить нас працездатними, здоровими і щасливими. У всьому світі цій сфері завжди приділялася найпильніша увага, а фахівці в області організації харчування і виробництва харчових продуктів завжди мали і матимуть високий соціальний статус. Харчування - одна з найпопулярніших тем, про яку багато говорять на радіо, TV, пишуть в глянцевих журналах.Рисунок3

Сьогодні професія технолога харчових виробництв є однією з найбільш затребуваних на ринку праці. Хоча існує досить велика кількість вузів, що готують фахівців у цій області, проте багато їхніх випускників воліють працювати в інших сферах, бо існує думка, що кар’єрні можливості технологів обмежені, а рівень заробітної плати значно нижче, ніж, наприклад, у випускників економічних спеціальностей.
Насправді ж, у зв’язку з дефіцитом, що склався за 90-і роки на ринку праці технологів, попит на них перевищує пропозицію. Тому у великих компаніях рівень зарплат випускників-технологів не поступа-ється рівневі зарплат економістів, а професійний і ка-р’єрний ріст часто виявляється динамічніше. galakton2
СПЕЦИФІКА ПРОФЕСІЇ
Проблеми на виробництві виникають практично щодня, а їхнє рішення може вимагати значної кількості часу і сил. Тому робочий день технолога часто виходить за рамки звичних восьми годин.
МІСЦЕ РОБОТИ
Підприємства харчової промисловості.
ОСОБИСТІ ЯКОСТІ
• комунікабельність;
• відповідальність;
• уважність;
• фізична витривалість.
КАР’ЄРА
Недавній випускник вузу приходить на виробництво на посаду майстра або молодшого технолога. Потім послідовно проходить наступні ступені: технолог, старший технолог зміни, головний технолог. Вершина кар’єрних сходів - начальник виробництва.
Mars, Nestle, Danone і практично всі компанії FMCG, причому не тільки food, але і not food – от де сьогодні роблять кар’єру випускники інститутів харчової промисловості.
 Рисунок5ОСВІТА
Вища освіта. Спеціальності: «технологія бродильних виробництв і виноробства», «технологія хліба, кондитерських і макаронних виробів», «технологія продуктів харчування» тощо. Яку вибрати - залежить від того, у якій конкретній області харчового виробництва ви плануєте далі працювати.
ОСНОВНІ ГАЛУЗІ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ:   Рисунок6
- хлібопекарське виробництво;
- виробництво молочних продуктів;
- виробництво м’ясних продуктів;
- виробництво виробів з риби і морепродуктів;
- виробництво цукру і кондитерських виробів;
- консервація плодів і овочів;
- виноробство і пивова-ріння;
- мікробіологічне виробництво.
Зміст праці: контроль за дотриманням послідовності і якості операцій, які супроводжують процес приготування продуктів.
Умови праці: робота в приміщенні з відповідним мікро-кліматом. Обов’язкове носіння спецодягу. Підвищені гігієнічні вимоги.
Спеціалісти працюють на молокозаводах, м’ясокомбінатах, фабриках, що випускають консерви, підприємствах громадського харчування.
Необхідні якості: акурат-ність, охайність, відповідаль-ність.
Медичні обмеження: недоліки зору, наявність шкірних і інфекційних захворювань, харчова алергія.
Наближені професії: кухар, кондитер, кулінар.
Затребуваність спеціалістів даної професії - дуже висока.

Comments: