bet365.textbacklinksexchange.com

8 березня – Міжнародний день жіночої солідарності!


Шановні наші жінки, дівчата, дами, пані і просто красуні!!! Вітаю Вас з вашим весняним святом 8 березня!!! А особливо ці слова адресуються нашим чарівним підписникам жіночої статі!!!

Милі Дівчата! Вітаю Вас з 8 Березня!
Дозвольте побажати Вам успіхів на особистому фронті і на кар'єрних сходах, удачі у всіх починаннях і щастя. Хотілося б, щоб Ваше життя було сповнене приємних сюрпризів і строкатих фарб! Нехай Ваш життєвий шлях завжди освітлюють і зігрівають промені яскравого сонця. Без Вас, дорогі дами, цей світ не був би настільки красивий і цікавий. Ви сама дивовижна його частина, його добра сторона і прекрасна половина. Зі святом!!! :-)

Весна барвистим рушником
Протерла зимове віконце,
І знов пташиний лине спів,
І яскравіше світить сонце.
І молодіють знов жінки,
Як проліски, на жовтолисті,
А усмішки, немов квітки,
Цвітуть грайливо на обличчях.
В цей день, а також в день майбутній,
Нехай ці квіти не зів’януть,
А незабудкою, коханням,
Провісником щасливим стануть!
Неначе сніг, хай сум розтане,
Добром і ласкою зігрітий,
І біла смуга в долі стане -
На все життя, у цілім світі!
Нехай тендітні пахощі троянд
Навіють щастя, ніжність і кохання,
Хай здійснює бажання зорепад
І втілює у дійсність сподівання!
Хай Вам вдається все - вдень і вночі,
Хай очі посміхаються натхненно,
І смак життя, і молодість душі
Нехай для Вас тривають нескінченно!
З святом ДОРОГІ ЖІНКИ!

pagравe page1231584 page paтдтe

Звідки свято?
У 1910 році на Міжнародній конференції жінок у Копенгагені Клара Цеткін проголосила ідею відзначення 8 березня.

Чому саме 8 березня?
Все почалось із протесту текстильниць Нью-Йорка проти важких умов праці та низької заробітної плати. Це було 8 березня 1857 року. Тепер ця історія має право називатись легендою чи міфом, бо дослідники сумніваються в її реальності.
8 березня 1908 року відбулась ще одна масова демонстрація в Нью-Йорку за надання жінкам виборчого права та підвищення зарплатні. Тож початково 8 березня – день боротьби жінки за свої права.
Однак до 1914 року свято відзначалось у різні дні березня.

Інші версії походження свята
8 березня, виявляється, має і єврейське коріння. Є таке свято – Пурім, яке відзначається на початку березня. Це пам'ять про те, як цариця Есфір врятувала іудеїв від знищення. Кажуть, Клара Цеткін була єврейкою, тому не дарма обрала саме таку дату.

Чи справді міжнародний день?
В 1977 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 березня днем боротьби за жіночі права – Міжнародний Жіночий День.
Це офіційний вихідний у більшості екс-радянських країнах. Це свято також відзначають в Анголі, Буркіна-Фасо, Камбоджі, Китаї, Лаосі, Македонії, Монголії, Сербії, В’єтнамі тощо.
Серед західноєвропейських держав 8 березня святкують в Італії. Кажуть, там жінок вітають жовтими мімозами і шоколадом. Святкують його і у Німеччині, Франції, як правило, вихідці із пострадянських країн. Бо в Європі натомість активно відзначається День Матері.

І все ж таки
Не зважаючи на неоднозначність походження і на радянську історію цього свята, 8 березня – одне із найулюбленіших народних свят. Його історію треба пам’ятати, але не варто сприймати надто серйозно. Бо сьогодні 8 березня – свято жінки, краси, весни. Тож саме таким воно повинно бути для нас!
Comments: