bet365.textbacklinksexchange.com

День студента


Трішки з історії!

17 листопада, відзначається Міжнародний день студентів. Цей день - день міжнародної солідарності студентів - був  заснований в 1941 році в Лондоні (Великобританія) на міжнародній зустрічі студентів, що боролися проти фашизму, на честь студентів Чехословаччини - героїв Опору.

28 жовтня 1939 в окупованій Чехословаччині празькі  студенти і викладачі вийшли на демонстрацію, щоб     відзначити річницю утворення держави. Однак фашистські підрозділи розігнали збори. Під час бійки був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал. У день похорону студента (15 листопада) на вулиці вийшли сотні людей. Підсумком імпровізованій акції протесту став арешт десятків демонстрантів. Вранці 17 листопада німецькі окупанти оточили гуртожитки і заарештували понад тисячу студентів. Всі вони були переправлені до концентраційного табору в Заксенхаузен. Дев'ять осіб есесівці стратили у тюремних стінах у празькому районі Рузіне.

 В даний час, як зазначають ЗМІ, Міжнародний день студентів є днем об'єднання студентів усіх факультетів і навчальних закладів.Студенти в цей День традиційно веселяться на повну котушку, забувши про майбутню сесію, заліки і «хвости». А в навчальних закладах на честь цієї дати проводяться ігри КВН, концерти та інші святкові заходи. Зазначимо, що в Україні день студента подекуди відзначають двічі - 17 листопада та 25 січня. Друга дата пішла з Росії - спочатку 25 січня святкували день народження Московського університету, потім дата стала неофіційним днем студентів, а з 2005 року отримала офіційний статус як День російського студентства.
Comments: